Taczka na dwóch kołach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest bardziej komfortowa w użytkowaniu od tej na jednym kole, gdyż łatwiej poruszać się z nią po nierównej nawierzchni. W sprzedaży można znaleźć wiele taczek, które są wyposażone właśnie w dwa koła. Warto sprawdzić, jakie modele są najczęściej spotykane, by mieć szersze rozeznanie przed zakupem takiego produktu.
Z jakiego materiału produkuje się taczki ogrodowe i budowlane?
Czy potrzebne są taczki ogrodowe, czy taczki budowlane, można spotkać się praktycznie z dwoma podstawowymi rodzajami materiałów, z jakich się je wykonuje. Jednym z nich jest stal, a drugim plastik. Stalowe taczki na dwóch kołach są o wiele bardziej praktyczne i wyróżniają się dłuższą żywotnością. Jednak tylko wtedy, gdy ich powierzchnia jest zabezpieczenia farbą antykorozyjną.
Natomiast plastikowe taczki to najczęściej taczki ogrodowe, które stosuje się tylko w określonych sytuacjach. W ofertach sklepów można co prawda znaleźć takie taczki z cieńszymi i grubszymi ściankami z plastiku, jednak warto pamiętać, że materiał ten nie należy do szczególnie trwałych. Wystarczy tylko, że do taczki włoży się ciężki przedmiot o kwadratowym kształcie i przejedzie taczką po wyboistym podłożu, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że ścianki się uszkodzą.
Uniwersalne taczki na dwóch kołach
Coraz częściej w sprzedaży można znaleźć taczki na dwóch kołach o uniwersalnym zastosowaniu. Oznacza to, że to kupujący musi wiedzieć, czy dany produkt to taczka ogrodowa, czy może taczka budowlana. Ma to swoje wady i zalety – kupujący powinien być dobrze zorientowany w specyfikacji technicznej tych produktów. Powinien również orientować się, kiedy najczęściej takie narzędzie do pracy będzie mu potrzebne. Zawsze co prawda może dopytać sprzedawcy, ale ostatecznie to on podejmuje decyzję, czy kupuje np. lżejszą, czy cięższą taczkę.
Szeroki wybór pod względem wymiarów i udźwigu
Jeżeli ogromny wybór taczek na dwóch kołach jest w pierwszej chwili przytłaczający, warto zwrócić uwagę na takie dane, jak udźwig, czy wymiary. To bowiem właśnie te parametry zwykle przesądzają o tym, czy kupi się taczkę, która w pełni sprosta oczekiwaniom.
Na co zwracać uwagę przed zakupem?
Zanim wybierze się konkretny model taczki na dwóch kołach, warto sprawdzić, czy koła są wystarczająco wytrzymałe. Jest to bowiem właśnie ten element z całej konstrukcji, który najczęściej się zużywa lub ulega uszkodzeniu.
Jak poznać, czy koła są dobre, czy nie? Należy zwrócić uwagę na ich konstrukcję, na średnicę, a także na ogólny udźwig samej taczki. Jeżeli nie jest on zbyt duży, trzeba się spodziewać, że koła mają ograniczone zastosowanie i nie sprawdzą się na przykład podczas przewożenia cięższych przedmiotów.